çevrem

1 – Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurucular Kurulu ve Marmara Hayvan Hakları Federasyonunun 2.Bölge (Yalova-Bursa-Bilecik) Bölge Toplantısı Yalova’daydı.

Toplantıya Yalova Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman, Orman ve Su İşleri 2.Bölge Müdür Yrd. Hakan Mumcuoğlu, Bölge Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, Bilecik, Yalova Orman ve Su İşleri Şube Müdürleri HAYKONFED – Marmara Fed Kurucular Kurulu Üyeleri, Bursa, Yalova, M. Kemal Paşa, İnegöl, Kocaeli, Çınarcık Temsilci ve Gönülleri, katıldı.

Toplantıda Yalova, Bursa, Bilecik il ve ilçelerinde hayvan hakları sorunları gündeme gelirken, hayvan hakları savunucuları ve konu ile ilgili kamu kurumlarının koordinasyon ve işbirliği, yasaların uygulanmasında ortaya çıkan sorunlar, bakımevlerinin eksiklikleri tartışıldı.

Belediye Özel Kalem Müdürü Dr. Özlem Salman Günalp başkanlığında, STK ve gönüllülerin de katılacağı Yalova Belediyesi Hayvan Hakları Kurulu oluşturulması kararlaştırıldı. 2. Bölge Orman ve Su İşleri Müdürlüğünün çalışmaları ile ilgili bir sunum yaptığı toplantıda, bölge ve şube müdürlüğü yetkilileri soruları yanıtladı.

Sayın Belediye Başkanı Vefa Salman, İstanbul Der Başkanı HayKonfed kurucular kurulu üyesi Prof Dr. Mirat Gürol, Anadolu Fed Başkanı Nesrin Çıtırık, HayKonfed kurucular kurulu üyesi Timur Ugan sunum ve konuşmalar yaptılar.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Temsilcimiz Tuvana Tuncer, toplantının düzenlenmesinde büyük çaba gösteren temsilcilerimiz Tuğba Er, Arif Ekim’e tüm katılımcılara gönülden teşekkür ediyoruz.

Toplantı sonrası Yalova gönüllüleriyle toplantı yapıldı ve Yalova Hayvan Hakları Hareketi Grubu oluşturuldu.
Sonuç bildirgesi ayrıca yayınlanacaktır.

çevrem3

çevrem4

çevrem2

çevrem1

Reklamlar