terme

Timur Ugan-Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurucular Kurulu Üyesi
TERME BELEDİYESİ VE ANADOLU HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU NİSAN AYINDA TERME’DE “HAYVAN HAKLARI KONUSUNDA” KONFERANS-SUNUM VE SÖYLEŞİ DÜZENLEYECEK.
Geçmiş belediye yönetimi döneminde sık sık hayvan hakları ihlalleriyle gündeme gelen Terme’de yeni dönemde Belediye Başkanlığına Sayın Şenol KUL’un seçilmesi ve birim yönetimlerindeki yeni çalışma arkadaşlarının duyarlılıkları sonucunda olumlu adımlar atıldı. Geçmiş belediye yönetimi yıllarca sokak hayvanlarını öldürme ve yok etmeyi “iş edinmiş” hayvan hakları savunucuları tarafından defalarca protesto edilmiş, hakkında soruşturma istenmişti. Yeni belediye yönetimi ise insani, vicdani bir yaklaşımla son aylarda kısırlaştırma ve rehabilitasyon için Samsun Büyükşehir Belediyesi ve bakımevinden de destek alarak “kısırlaştır aşılat yaşat” ilkesiyle hareket etmeye başladı. Can dostlarımız için nakil aracı yaralı hasta ve kısırlaştırılacak hayvanlara yardım için hazırlandı. Ağır sıkıntılar içinde bulunan yeni yönetim küçük bir rehabilitasyon merkezi kurmak, bilinçlendirme çalışmalarına imza atmak istiyor. Bu konuda ilk adım olarak yetkili Belediye Daire Müdürü Mesut Şahin, çalışma arkadaşı Hasan Boz ile çok verimli geçen bir toplantıda bir araya geldik. Nisan ayı içinde belediye başkanı, tüm kurum temsilcileri ve hayvan hakları savunucularının katılacağı bir toplantının gerçekleştirilmesini planladık.
Termede uzun yıllardır hayvan hakları için mücadele eden ve yeni bir çalışma dönemine öncü olan İsa Soylu, Süleyman Soylu, ve hayvansever arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

terme1

 

Reklamlar