haykon

Yaklaşık 3 Saat Süren Sunum – Söyleşi Öncesi ve Sırasındaki Çalışmalar İçin Her Türlü Araç, Kültür Salonu Desteği Veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına Candan Teşekkür Ederiz.Trahayko, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu ve Hayvan Hakları Konfederasyonu Kurucular Kurulu’nun düzenlediği “Yaşam Hakkı Savunuculuğu Nedir, Ne Değildir” konulu sunum ve söyleşide konuşmacı olarak Timur Ugan, TRAHAYKO Başkanı Litfiye Tüzün Kuban, Orman Ve Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü Yaban Hayat Şb. Müdürü Rıza Kamil ve Yaşam hakkı savunucuları davetliler, KTÜ Öğrencisi yaşam hakkı savunucuları katıldı.

HAYVAN HAKLARI KONFEDERASYONU KURUCULAR KURULU ÜYESİ Timur Ugan’ın sunumundan ana başlıklar…

– Bizler yeryüzünde yaşamın devamı için mücadele eden sevgi elçileriyiz.

– “İnsan, çevre ve hayvan; ayrılmaz bir bütündür! Aktivist hepsinin savunucusudur. Birinin eksikliği diğerinin yok olmasına neden olur.”

– Dünyada hayvanlar üzerinden kazanılan para, yapılan zalimce ticaret devasa bir pazar haline gelmiştir.

– Sirkler, hayvanat bahçeleri, yunus parkları, avcılık, yasadışı üretim, satış, hayvan kaçakçılığı tamamen yasaklanmalı ilgili bakanlıkların koordinasyonu ile denetim sağlanmalı cezalar caydırıcı olmalıdır.

– Hayvana eziyet ve öldürme kabul edilemez insanlık suçudur . TCK kapsamında ağır cezalar uygulanmalıdır.

– Devasa beton ve demirden toplama ve ölüm kampları kurulamaz, açılamaz… Konfederasyon olarak illere hayvan hastahaneleri ve her ilçeye küçük tedavi, rehabilitasyon ve koruma birimleri talep etmekte ve bunun için mücadele etmekteyiz.

– Örgütlenme ve eğitim herşeydir. Geleceğe genç yaşam hakkı savunucularını hazırlamak temel görevimimizdir.

Toplantıda Orman ve İşleri 12.Bölge Yaban Hayat Şb. Müdürü Sayın Rıza Kamil kaçak avcılıkla mücadelede bulundukları nokta, istatistiki bilgiler, il ve ilçelere sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için yeni ayrılan ödenekler, kurumsal ve yasal zorluk ve sıkıntılarını dile getirirken, yaşam hakkı savunucuları, kurumlar ilişkilerinin ve dayanışmasının önemini, hayvan haklarına insani, islami, bakış açısı anlatırken TRAHAYKO Başkanı Sayın Lütfiye Tüzün Kuban Yerel sorunlar üzerine söz aldı, konukların yasalar ve hayvan hakları üzerine soruları yanıtlandı. Toplantı ve söyleşi yaklaşık üç saat sürdü…
TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA, TRAHAYKO Yönetici ve Üyelerine, Orman Ve Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğüne, tüm katılımcılara teşekkür ederiz…

haykon1

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1007959459218388.1073741874.953915024622832&type=3

Reklamlar