eşbaşkan

HAYTAP Temsilcilerimizden Gelenler: Timur Ugan
Kısa bir süre önce seçim çalışmaları öncesi ve sonrası ihmal edilen bakımevleri arasında adı geçen bakımevleri arasında çekilen fotoğraflarla oldukça kötü bir görüntü sergileyen Mardin bakımevi, gelen tepkiler üzerine belediyede devir teslim işlemleri, kadro düzenlemeleri devam ettiği halde gördüğümüz kadarıyla öncelikli sıkıntıları atlatmış.
Belediye başkanlığı, veteriner işleri müdürü Osman bey, Orman Su işleri ŞB. Müdürü Sayın Mustafa Altıntaş’ın girişimleriyle geçici elemanlar atanmış, temizlik ve dezenfekte işlemi yapılmış. Mama temin edilmiş. Ayrıca Diyarbakır temsilcimiz ve yk. üyemiz Sevgi Ekmekçiler’in ve hayvan hakları savunucularının girişimi ile yavru ve yetişkin maması bakımevine ulaşmış.
15 i yavru, 60 köpeğin bulunduğu bakımevinin fiziki şartları şimdilik iyi.
Ancak ivedilekle bir veteriner hekimin daha göreve başlaması, bir araç takviyesi ve gece bekçisi ile 3 olan personel sayısının arttırılması, ilaç, tıbbi malzeme ve düzenli mama alımı şart.
Bu amaçla görüştüğümüz veteriner işleri müdürlüğü, orman su müdürlüğü ve gönüllüler işbirliği, yeni belediye Başkanı Sayın Ahmet Türk ve Eş başkan Februniye Akyol’un talimatlarıyla sıkıntıların kısa sürede aşılacağı inancındayız.
Ayrıca Diyarbakır Belediyesinin de desteğiyle kısırlaştırma işlemine sıcaklar başlamadan girişilmesi de yakın zamanda kente gelecek olan temsilcimiz Sevgi Ekmekçiler tarafından sayın başkanlara iletilecek.
Yarın çalışmalarımız gönüllü toplantısı ile devam edecek.
Bakımevini ve canları hep birlikte takip edecek üzücü durumların bir daha yaşanmasını engellemeye el birliği ile çalışacağız.

eşbaşkan1

 

eşbaşkan2

 

eşbaşkan3

Orman Su işleri ŞB. Müdürü Sayın Mustafa Altıntaş

eşbaşkan4

eşbaşkan5

eşbaşkan6

eşbaşkan7

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.640725169314019.1073742785.445932725459932&type=1

Reklamlar