KOLLA

BELEDİYELERİN Hayvanlarımızı ESİR ALMALARINA izin vermeyelim: PENDİK’te ki TOPLANAN ve YOK OLAN köpeklere ilişkin Belediye Yetkilileri ile GÖRÜŞMELERİMİZ bilgileri: Arkadaşlar, Bütün yurttaki toplamalara paralel olarak Pendik Belediyesinin de gönüllüler tarafından bakılan kısırlaştırılmış küpeli köpekleri topladığı bilgisi geldi, biliyorsunuz. 8 yıldır sokağında baktığı köpekleri de alınan Saniye hanım (Evlerde temizlik yaparak bu köpeklere bakıyor) ve arkadaşlarının şikayeti de bize ulaştı.
1. Bu bağlamda önce (barınak ziyaretlerimiz çerçevesinde) Pendik Belediyesinin (eski Tuzla) Doğal Bakımevinde ki, büyükşehir tarafından Pendik e tahsis edilmiş olan yerlerini gördük. Orhanlı Bakımevinde Saniye Hanım köpeklerini aradı ama bulamadı.
2. Başkan Danışmanı Kamil beyin ve Büyükşehir Belediyesi Bakımevlerinin Sorumlusu Mehmet beyin de bize katılımı ile tüm bakımevini dolaştık, HAYATİ derecede ki eksiklikleri tespit ettik. İBB yetkililerini bir daha Pendik’te toplanan KÜPELİ hayvanları almaması için ciddi biçimde uyardık.
3. Saniye hanımı da alarak Pendik Veterinerlikten sorumlu Daire Başkanı Nazım Muşli bey ile belediyede buluştuk. Bakımevinde tespit ettiğimiz ciddi eksiklikler giderilinceye kadar KISIRLAŞTIRMA için dahi hayvan toplanmamasını, sadece yaralı ve acillerin alınmasını ve TABİİ Kİ KÜPELİ HAYVANLARIN asla toplanmamasını ÖNEMLE ANLATTIK. Isırık vakalarında ise mutlaka ISIRILMA raporu olmasını ihtaren söyledik.
4. Bundan sonra bir tek küpeli köpek toplanması halinde YASAL ve İDARİ işlemleri başlatacağımızı, protestolar yapacağımızı anlattık.
5. Gönüllülerin baktığı köpeklerde ISIRIK olması durumunda da gönüllü ile irtibat kurarak o köpeğin alınacağını ve 10 gün sonra bırakılma zorunluğu olduğunu anlattık.
6. Saniye hanımın ve diğer gönüllülerin TOPLANIP KAYBOLAN KÖPEKLERİ için 2 gün mühlet verdik, bulunmasını istedik.
7. Toplama ekibi ile konuştuk, toplamaya ilişkin bilgileri aldıktan sonra, “ilaçlı tüfekle olan toplamada başlarında veteriner hekim olmaz ve iğne kazara bir vatandaşa saplanırlar büyük tazminat ve TCK ya göre davaların onların şahıslarına açılacağına anlattık.
8. Pendik’te ki arkadaşlar BİR TEK KISIR KÖPEK ALINMASI durumunda bile BANA HABER VERSİNLER. Toplanan köpeklerin çoğunu barınaklarda bulamıyorlar. Saniye hanımın yaşlı ve tombul köpeği sözde TELLERDEN ATLAYARAK kaçmış !!! Saniye hanımın köpeğini yarın hem toplama ekibi hem de veteriner hekimler KAYITLARDAN arayacaklar. Ya bulacaklar, ya bulacaklar…
KÖPEKLERİNİZE SAHİP çıkın arkadaşlar, belediyelerin onları ESİR ALMALARINA izin vermeyin. Onları toplama yaptıklarında buna pişman edin…
Gücümüz yettiğince elimiz erdiğince yanınızda olacağız, tıpkı Pendik toplamasında olduğu gibi… Sevgilerimle Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı
Reklamlar