MOLU

Kayseri belediye başkanı Mehmet Özhaseki’ye, yeni hayvanlarla ilgili sağlık ve teknik ekibine, kahayder yönetici ve üyelerine, Kayserili tüm hayvan hakları savunucularına teşekkürlerimizle.
Kapalı tutuldukları Molu tepesindeki kafeslerde kışın soğuk, yazın sıcakta aç sussuz kalan köpekler artık özgür. Yeni göreve başlayan veterinerlik ekibi vet. hekim Hilal Akbaş, hayvanlarla ilgili bölümün müdürü sayın Ali Üstünel ve yardımcı ekibi padok ve bakımevi kapılarını açtı, hayvanlar barınak dışındaki geniş arazide besleme ve su odaklarından yararlanıyor, istedikleri zaman padok ve kulübelere geliyor.
Kuru mama alımı yapılan bakımevinin iç – kapalı kısımlarında yalnızca yavru, yaşlı ve hastalar koruma altında kapalı tutuluyor.
Veteriner Hilal Akbaş her gün bakımevinde, tedavi ve kontrol yapıyor. Bir süre önce bakımevine alınmayan gönüllülere de bakımevi tamamen serbest. Pazar günleri bakımevine otobüs kaldırıldığı gibi, diğer günlerde de gönüllüler bakımevine sürekli geliyor. Üniversite kulübü oluşturuluyor, GENÇ HAYTAP ekibi de çalışmalara destek veriyor. Tesbit edilen eksiklikler bir bir tamamlanıyor. Kent içinde kedi evinin yanındaki geniş araziye hızla yapılacak yeni bakımevi için çalışmalar da başladı. Fotoğraflarını aşağıda görebileceğiniz fevkalede arazide doğal yapı korunarak bir proje hazırlandı. Dün yapılan dayanışma toplantısında herkesi duygulandıran bir konuşma yapan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özhaseki’nin söylediği gibi ” işinden, aşından, eşinden fedakarlık ederek sessiz dostların sesi olan herkese teşekkür ediyoruz”.

Timur Ugan – Haytap Temsilcisi

molu1Belediyenin sağladığı araçla gönüllüler pazar günleri topluca gelebiliyor. Barınak kapıları gönüllülere de sonuna kadar açıldı.

molu2Belediyenin sağladığı araçla gönüllüler pazar günleri topluca gelebiliyor. Barınak kapıları gönüllülere de sonuna kadar açıldı.

molu3

Tüm hayvanlar soğuk sıcak demeden bu bölmelerde kapalıydı. HAYTAP Başkanı Nesrin Çıtırık ve Haytap imdat turu ekibi geçen yıl ağustos sıcağında 300 e yakın köpeği açlık ve susuzluktan perişan halde bulmuştu.

molu4

Artık bozuk yemekler yok. Veteriner Hilal Akbaş kurumamadan başka bişey verdirmiyor. Belediye sınırsız kurumama alımı için iş başında.

molu5

molu6İç bölümde koruma altında yavrular.

MOLU7

Tüm yavru odalarına ısıtıcı takıldı. Geceleri sabaha kadar yakılıyor.

molu8

molu9

molu10

Kedi bakım evi kent içinde bağımsız bir bina. Gönüllüsü ve bakıcıları var.

MOLU11

MOLU12

MOLU13

Yeni bakımevi arazisi. kente yakın kedi evinin yanı.

MOLU14

Yeni bakımevi arazisi. kente yakın kedi evinin yanı.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.595956507124219.1073742462.445932725459932&type=1

Reklamlar