3.Ekim.2013

Marmara Ereğlisi Barınağı HAYTAP öncesi Eski Hali

Marmara Ereğlisi belediyesinin çöplüğün içindeki, beslenme ve sığınma işlevi gören açık bakımevi bilgisidir. Yıllar öncesinden Marmara Ereğlisi belediyesi çöplüğü içinde bulunan bakımevi ve çöplüğün hayvanlar için ölüm kampı olan, felaket koşulları gönüllülerce sürekli olarak bize bildirilmekte idi.
Bu belediye ile ilgili olarak yapılan yazışmalar, protestolar, çalışmalar maalesef netice vermedi. ( Ekte gönüllüler tarafından bize gönderilen HAYTAP ÖNCESİ fotoğraflara lütfen bakınız ).
Bunun üzerine oluşturduğumuz HAYTAP imdat ekibinin Trakya turunda Marmara Ereğlisine bizzat gittik. Yerinde durumu tesbit ettik, belediye başkanı, kaymakam, ve diğer tüm yetkililerle önemli görüşmeler yaptık. Valilik, milletvekilleri, ve parti  yöneticileri devreye girdi. O bölgedeki temsilcilerimizin üstün gayretleri ile bir ölüm merkezi halinde olan çöplük ve bakımevi en altta göreceğiniz daha iyi koşullara ulaştırıldı.
Bugün itibari ile çöplükte ve o çevrede yaşayan yaşayan vatandaşın bakmayıp o bölgeye attığı hayvanların serbestçe girip çıktığı, yemek yiyip su içtiği, yaz güneşi ve kış soğuğundan, korunukları alanlarına sığındığı bir açık bakımevi durumundadır.
Yemek  ve gönüllülerce sağlanmaktadır. Kısa bir süreliğine, belediyenin sözleşmeli bir hekimi kısırlaştırma ve gerekli durumlarda tedavi yapmıştır.
Aşağıdaki fotoğrafların incelenmesi halinde ilk günden bugüne sağlanan iyileştirme çalışmaları daha net bir şekilde görülecektir.
( Aşağıda bilgisini verdiğimiz Marmara Ereğlisi barınağının Yeni çiftlik belediyesine ait barınakla bir ilgisi yoktur. İkisi farklı belediyelere aittir )
Nesrin Çıtırık HAYTAP Başkanı.

bam22

bam7

bam10

bam21

bam16

bam9

bam8

bam6

bam4

bam3

bam1

HAYTAP Marmara Ereğlisi Barınağını Ziyaret Etti

bama9

bama2

bama

bama3

bama11

çöplükte

HAYTAP Marmara Ereğlisi Barınağına Destek oluyor.

bambam

bambam5

bambam8

sonrasınsa

bambam9

bambam10

bambam4

bambam2

bambam1

farklı2

farklı3

farklı4

farklı3

HAYTAP Sonrası Marmara Ereğlisi Açık  Barınağı

sonrasında

sonrasında1

sonrasında2

sonrasında3

sonrasında4

sonrasında5

sonrasında

son

son2

son3

son5

Marmara Ereğlisi Çöplük

son7

son9

son10

son11

son12

son14

son15

son16

güzellik

gugl

soluk

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN ALLTAKİ LİNKE TIKLAYINIZ…

https://timur34.wordpress.com/2013/10/02/marmara-ereglisi-barinagi-dunden-bugune/

Reklamlar