kaş

Kaş Gönüllüleri Göknil SAYILIR ve Belediye Veteriner Hekimi Didem SAKAR ve diğer gönüllüler ile Önce Belediye Barınağını ve Şehir çöplüğünü ziyaret ettiler. Akabinde Tespik ettikleri Eksiklikler ve talepleri için Belediye Başkanı Sn.Abdullah GÜLTEKİN ile görüştüler. Belediye Başkanı Abdullah GÜLTEKİN Barınakta eksik olan Kulube ve gölgeliklerin yapılmasını, Yaralı hasta ve kırıklı hayvanlar için Y…erel veterinerlerden hizmet alımı yapılmasını, Şehrin muhtelif bölgelerine Suluklar konulmasını, Çöplüklere yalaklar ve gölgelikler konulmasını, Afiş ve Broşürler bastırılması için Belediye Veteriner Hekimi Didem SAKAR’a talimat verip HAYTAP ekibine tüm taleplerinin gerçekleştirilecegine dair söz verdi.. Daha sonra , HAYTAP Başkanı Nesrin ÇITIRIK Kaş Hayvan Dostları Derneği’nin Yabancı uyruklu üyelerine Hayvan Hakları Konusundaki Yasa Maddelerini teker teker açıklamalı olarak anlattı. Dernek üyeleri HAYTAP’ın bu ziyaretinin Kaş’da bir dönüm noktası olduğunu, Nesrin ÇITIRIK’In Başkanla konuşmasını beğeni ile izlediklerini ve Çok etkilendiklerini, bundan böyle HAYTAP ile iletişim içerisinde olmak istediklerini özellikle belirttiler.
Toplantı sonrası Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim KARAKURT ile görüşmeye yetişmek için Kalkan’a hareket eden ekibimiz oradaki KAPSA dernek Başkanı  Maggy ÇELİK ve diger gönüllüler ile buluşarak Belediye Başkanının yanına gittiler.Mağdur hayvanlar için bir sığınma evi, hasta yaralı ve kısırlaştırılması gereken hayvanlar için yerel veteriner hekimlerden hizmet alımı yapılması, suluk konması, köylerden merkeze kısırlaştırılmak üzere gelecek hayvanlar için derneğe bir araç tahsis edilmesi talep edildi.
Her iki görüşmede de gerek dernek üyeleri ve gerekse Fedarasyon olarak verilen sözlerin tutulması ve hizmetlerin yerine getirilmesinin sıkı takipçisi olunacağı dile getirildi.
kaş1
kaş2
kaş3
kaş4
kaş5
kaş6
Reklamlar